HAKKIMIZDA

Şirketimiz 1986 yılında kurulmuştur. Kuruluş amacımız ve faaliyet alanımız kısaca şöyledir: Gıda-Kimya sanayinde plan, proje, mühendislik hizmetleri ve komple anahtar-teslim tesisler kurmak ve her türlü makina ve ekipman donanımı sağlamak, montajını yapmak, işletmeye almak ve teslim etmektir. Asıl amacımız kurduğumuz bütün tesislerde modern teknolojiye uygun, temiz ve sağlıklı gıda ürünlerinin üretimini geliştirmek ve yaygınlaştırmaktır. Bu amaca uygun olarak kurduğumuz ilk modern tesislerde, süt ürünlerinde starter kültürleri ilk kullanan ve ithal eden firmalardan birisi olduk. Halen geniş çapta, yani bütün Türkiye’de süt ürünleri için gerekli starter kültürlerini yurt dışından ithal edip, dağıtımını yapmaktayız. Kültür ve kültür ortamları konusunda dünyanın en büyük üreticilerinden biri olan Dupont-Danisco firmasının distribütörlüğünü yapmaktayız. Bunun yanında asıl kuruluş amacımızdan biri olan, makina ekipman işini de yürütmekteyiz. Bu konuda yerli ve yabancı birçok şirketin de Türkiye mümessiliyiz. Geçmiş yıllarda kurduğumuz pek çok işletme şu anda halen faaliyettedir. Gıda sanayinde ve bilhassa süt sektöründe, şirketimizin kuruluş tarihinden çok önce başlayan çalışmalarımız, yurt içinde ve yurt dışında elde edilen tecrübelerimiz vardır. Bu sektördeki çalışma ve tecrübelerimiz 40 yılı aşkın bir zamanı kapsamaktadır. Şimdi bu 40 yıllık bilgi ve deneyim birikimimizi sektörde faaliyet gösteren bütün işletmelerin hizmetine sunmaktan gurur duymaktayız.

TARİHÇE

- Şirket, 1986 yılında Ekrem Türker tarafından kurulmuştur.
- İlk dönemlerinde şirketin asıl faaliyet alanı, anahtar-teslim fabrikalar kurmaktı. (5 SEK fabrikası (Ankara, Balıkesir, Burdur, İzmir, İstanbul) , MAMSAN, ATEŞOĞLU, ŞEKER SÜT – Konya, BİRTAT - Ankara, HEKİMSÜT – Giresun, PINAR – Eskişehir, ZAYSAN – Kazakistan)
- Şirket 1986 – 1999 yılları arası GEA firmasının mümessilliğini yaptı.
- 1987 yılında, WISBY firmasıyla birlikte kültür pazarına giriş yapıldı.
- 1998 yılında AMPACK (Almanya) firmasıyla mümessillik anlaşması yapıldı. (Yoğurt-ayran dolum ve paketleme makinaları)
- 1999 yılında WISBY firması DANISCO firması tarafından satın alındı.
- 2005 yılında DANISCO firması, RHODIA firmasının kültür kısmını satın aldı.
- 2009 yılında MILCOM (Çek Cumhuriyeti) firması ile mümessillik anlaşması yapıldı. (Tereyağ dolum ve paketleme makinaları)
- 2011 yılında DANISCO firması DU-PONT firması tarafından satın alındı.

MİSYON

TÜRKER ENDÜSTRİ olarak misyonumuz, gıda sektöründe faaliyet gösteren tüm üreticilere, yüksek kalitede ürünü, yüksek kalitede hizmet anlaşıyla ulaştırmak ve müşteri odaklı çalışma prensibiyle üst seviyede müşteri memnuniyeti sağlamaktır.

VİZYON

Öncelikli hedefimiz, faaliyet gösterdiğimiz alanlarda, tüm sattığımız ürünlerde pazar lideri olmaktır. Vizyonumuz da faaliyet alanımızı genişleterek, yeni sektörlere girmek ve bu yeni alanlarda iyi bir konum elde etmektir.